poniedziałek, 26/9/2022 | 4:13 CEST
You are here:  / Artykuły / Felietony / Porady / Teksty / Wpisy / Z jakich powodów wstąpienie Polski do Unii Europejskiej było odpowiednią decyzją?

Z jakich powodów wstąpienie Polski do Unii Europejskiej było odpowiednią decyzją?

post by related

related post

Jak zapewne absolutna większość z nas wie, Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 9 lat, a więc to już prawie dziesięć lat! Moim skromnym zdaniem, i w sumie nie należę do mniejszości, owy okres nie jest stracony. Przecież polskie przedsiębiorstwa wreszcie mogą bez żadnych kłopotów wysyłać własne towary za granicę. Wcześniej to było bardzo utrudnione, a poza tym były cła. Trzeba również wspomnieć, iż nareszcie możemy w pełni legalnie pracować w Anglii, Szwecji i w pozostałych bogatych krajach, w których nawet minimalna pensja tak naprawdę gwarantuje życie na odpowiednim poziomie.
Choć oczywiście ciężko o kokosy. Warto również pamiętać, że państwa unijne dają Polakom bardzo duże pieniądze, które są choćby zainwestowane w autostrady albo miasta. Atutów Unii Europejskiej jest wiele, to trzeba naprawdę przyznać. Jednakowoż nie chciałbym w tym momencie napisać, iż UE to tylko zalety. W szczególności przykład Grecji bardzo dobrze pokazał, że model jaki przyjęła ta organizacja jest zły. A więc Unia jest skostniałą instytucją, którą zarządzają słabi urzędnicy. Do tego ci ludzie mają za bardzo lewicowe poglądy. Chociaż i tak póki co Unia Europejska daje Polsce wiele dobrego! To prawda.

https://anonserek.pl

Wpisy: