poniedziałek, 26/9/2022 | 3:08 CEST
You are here:  / Artykuły / Felietony / Porady / Teksty / Wpisy / W jaki sposób polityka wpływa na nasze codzienne życie?

W jaki sposób polityka wpływa na nasze codzienne życie?

post by related

related post

Prawda jest taka, że polityka to jedno wielkie bagno – chodzi o polską politykę, lecz także brytyjską, holenderską bądź amerykańską scenę polityczną. W zasadzie politycy potrafią zrobić niemal wszystko co mogą, aby najzwyczajniej w świecie móc utrzymać się na scenie. Takie już są uroki demokracji… W takim razie zastanówmy się poważnie, w jaki sposób polityka wpływa na życie przeciętniaków. A trzeba wiedzieć, iż wpływy są ogromne. No weźmy chociażby w rachubę opodatkowanie. Coraz wyższe podatki to nic fajnego. Choć zapewne niesłychanie wielu ludzi sądzi, że wysokie podatki wbrew pozorom są korzystne.

Cóż, Polska to nie Norwegia oraz pozostałe skandynawskie państwa. Jeśli chcielibyśmy iść do przodu, konkurować z innymi gospodarkami, w żadnym wypadku nie powinniśmy postawić na wysokie podatki. Inny przykład – po prostu polscy politycy za wiele pracują! Bardzo kontrowersyjny pogląd, lecz naturalnie nie chodzi tutaj o wytężoną oraz sensowną pracę. Bardziej mowa o tym, że polscy politycy uchwalają zbyt wielką liczbę ustaw. Co powoduje potem, iż znaczącym problem naszego kraju jest zbyt duża biurokracja. Jakie wnioski? Musimy wybierać mądrych ludzi, ale również sami bardzo dążyć do tego, aby być mądrym wyborcą.

https://anonserek.pl/porady

Wpisy: