poniedziałek, 26/9/2022 | 3:37 CEST
You are here:  / Porady / Obecna kondycja Unii Europejskiej

Obecna kondycja Unii Europejskiej

post by related

related post

Chociaż Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to jednak nikt nie powiedział, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. Przecież skupia wokoło siebie wiele bogatych państw. Nadal UE jest federacją niesamowicie zamożnych krajów.
Naturalnie nie wszystkie są bardzo bogate, lecz w porównaniu z choćby większości krajów w Afryce, to tak czy siak UE to wielka potęga. I choć ostatnio wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby niektórymi azjatyckimi krajami, to musimy zwrócić uwagę, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż naturalnie nie jest powiedziane, iż UE jest wspaniałą organizacją. Według mnie Unia Europejska to bardzo dobry pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny czy Indie, a więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże wielkim minusem tej organizacji jest po prostu to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi – lub aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas doganiają. To źle, bo przecież w naszym interesie jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, ale ciężko jednoznacznie powiedzieć czy przykładowo problem dużego bezrobocia, a zwłaszcza wśród młodych ludzi, szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los chociażby Włoch, czyli niby zamożnego kraju, który jednakże ma duże problemy z funkcjonowaniem? Trudno w jednoznaczny sposób powiedzieć…

https://anonserek.pl/zdjecia

Wpisy: